|
|
|
St. James Plaindealer - St. James, MN
  • Honor Roll for St. James High School Trimester III

  • The following students were awarded a place on the “A” honor roll for their academic excellence throughout the third trimester at St. James High School:
    • email print
      Comment
  • The following students were awarded a place on the “A” honor roll for their academic excellence throughout the third trimester at St. James High School:
    Grade Seven
    Alyssa Anderson, Jadyn Anderson, Callie Coleman, Adrian Fisch, Kayla Hanson, Shelby Haseman, Noah Helgeet, Parker Henderson, Samuel Henderson, Brandon Johnson, Kaelyn Johnson, Clare Lepp, Brooklyn Mickelson, Mackinzee Miest, Sadie Nelson, Riley Sandmeyer, Lydia Sargent, Clay Winrich.
    Grade Eight
    Elizabeth Asendorf, Jackeline Avalos, Daniel Coleman, Jose Cuellar, Hope Dougherty, Ashley Fredrickson, Cameron Giese, Brandon Hjelmer, Miranda Jacoby, Kristin Leimer, Summer Mohlenbrock, Desirae Mortenson, Hailey Sagehorn, Brianna Sanders, Brittany Sanders, Levi Sizer, Marne Skarphol, Sandin Skow, Ryan Witcraft, Elisa Wright.
    Grade Nine
    Katelyn Anderson, Isabel Arreola, Julia Beckius, Allison Brandts, Madison Carlson, Aubrey Eckstrom, Brady Halvorson, Bailey Haseman, Ahnah Henderson, Sydney Holland, Christopher Johnson, Christopher Jones, Sophia Nelson, Kelli Nessler, Noah Pinke, Miah Rehm, Jennifer Rodriguez, Vanessa Sanchez, Chelsea Sykes, Alejandra Trapero, Bailey Trickel.
    Grade Ten
    Julia Boeve, Emily Bottem, Katie Currier, Chenoa DePoppe, Regina Dougherty, Kaleigh Evans, Miranda Giese, Lindzey Hanson, Kathryn Hedlund, Thor Henderson, Dustin Hjelmer, Colin Hoppe, Andrew Kinnetz, Ashley Lahti, Sophie Lepp, Gyeongmin Park, Moises Ramirez, Elizabeth Reckow, Ana San Miguel, Jordan Sandmeyer, Luke Tansager, Michael Wessels.
    Grade Eleven
    Simon Beck, Benjamin Brackelsberg, Joanna Carreon, Hannah Christensen, Yadira Diaz, Alison durheim, Connor Engel, Acacia Foss, Walker Froehling, Alberto Gracia-Palacios, Blake Grove, Anna Haler, Lyndsey Haler, Shania Hansen, Lorena Hernandez, Alejandro Lara, Janelle Larson, Ryan Menssen, Taylor Nordhausen, John Olsen, Connor Olson, Jonathon Peterson, Devon Schmitz, Derrick Shupe, Justin Stevens, Logan Sykes, Aldair Trujillo, Tyler Witcraft.
    Grade Twelve
    Guadalupe Almaguer, Jovanna Boeve, Bethany Carlson, Cassidy Chapek, Aryn Eckstrom, Devon Flohrs, Zacharia Gleiter, April Gonzalez, Kalley Guerdet, Cody Hanson, Erik Heitz, Justin Henrich, Tarillen Hernandez, Benjamin Hoffman, Emily Hurley, Erin Hurley, Kaitlyn Jence, Rachel Kircher, Tyler Kueker, Megan Lahti, Brock Mueller, Joseph Nelson, Michaela Nelson, Kyle Pinke, JoAnna Pluym Rose Pulvermacher, Morgan Rankin, Mitchell Rettke, Stefanie Rosendahl, Amanda Sondag, Richard Soto, Jonathan Surber, Liana Tonsager, Victor Torres, Kayla Velasco, Yazmin Villalobos Hernandez, Jacob Ziemer.
    The following students were awarded a place on the “B” honor roll for their academic excellence throughout the third trimester at St. James High School:
    Grade Seven
    Mariange Banda, Abby Bright, Daisy Canamar-Cedillo, Blake Collier, Madison Dougherty, Amber Durheim, Austin Durheim, Emilio Espinoza, Wilbert Esqueda, Alexander Goltz, Jennifer Gonzales, Rena Hallfrisch, Alexis Holland, Angela Morales, Zachary Orvis, Johanna Perez, Mikaela Raddatz, Jennifer Vargas, Jennifer Vidales, Jalyn Woratschka.
    Grade Eight
    Justine Beckius, Alexander Benavente, Carstensen Hannah, Michael Coleman, Sydney Engesser, Omar Fonseca, Lucas Fredin, Shawn Hillesheim, Landon Malmgren, Michelle Montelongo, Nett Gabrielle, Bailey Petersen, Nicholas Petersen, Hannah Peterson, Chase Rogers, Nora Schmidt, Odell Shupe, Brandi Smith, Brady Stevens, Maxwell Svalland, Alicia Vera, Kaytlyn Wensauer, Roi Wessels, Jeffrey Willemssen.
    Page 2 of 2 - Grade Nine
    Isabela Arreola, Amelia Collier, Hayley Heil, Lucas Hoscheid, Nicole Koenig, Macy Lorenz, Tayler Mahoney-Berg, Evan Mortenson, Aaron Pluym, Samanta Rich-Thompson, Ezekiel Thompson, Mauricio Tomas Miranda.
    Grade Ten
    Aaron Askeland, Cally Bak, Linda Barrera Cuellar, David Bradley, Jacob Carr, Brenda Cervantes, Ashley Cuellar, Macy Elness, John Foss, Hannah Friesen, Glenda Hector, Karen Hernandez, Shenya Johnson, Elizabeth Krause, Jay Meyer, Kalli Nordhausen, Jory Petersen, Morgan Sandmeyer, Cole Skow, Joshua Stordalen, Keslie Thompson, Jessica Woratschka.
    Grade Eleven
    Mark Alvarado, Zachary Brandts, Humbert Cedillo, Joceline Cruz Ramirez, Kody Curry, Dominic Franklin, Racheal Menssen, Brandon Resick, William Runge, Taylor Sandmeyer, Jazmin Silva, Cristian Vera, Dylan Wolle, Kali Wright, Nancy Zamarripa.
    Grade Twelve
    Karina Ascencio, Alejandra Avalos Rodriguez, Carolina Campos, Isaac Carreon, Jessica Carvatt, Mason Collier, Taylor Engel, Rosario Gonzalez, Christopher Hartmann, Sasha January, Katelyn Kluver, Anita Mireles, Agustin Najera, Michaela Nordby, Liliana Sanchez-Moreles, Kilian Wehde, Devin Wolle.

        calendar